Kryokonzervace

Kryokonzervace embryí

Kryokonzervace embryí

Odborné zamražení embryí má za cíl uchovat kvalitní embrya vzniklá po mimotělním oplození. Vhodné je ve chvíli, kdy vznikne více kvalitních embryí, než lze transferovat do dělohy, nebo pokud je doporučeno transfer vzhledem ke zdravotnímu stavu ženy odložit. Embrya jsou skladována ve speciálních kontejnerech s tekutým dusíkem, a to po dobu jednoho roku. Skladování lze samozřejmě prodloužit, případně ukončit. 

Více
Kryokonzervace vajíček

Kryokonzervace vajíček

Zamražení vajíček slouží k zachování plodnosti ženy, pokud je potřebuje uchovat pro budoucí použití. Proces není vázaný na partnera, takže vajíčka se uchovávají neoplodněná. Zamražení vajíček je rovněž vhodné pro ženy, které čeká protinádorová léčba, která by vajíčka mohla nenávratně poškodit.

Více
Kryokonzervace spermií

Kryokonzervace spermií

Uchování vlastního spermatu pomocí zamražení je vhodné pro muže, kteří vykonávají riziková povolání nebo se chystají podstoupit protinádorovou léčbu. V den odběru je nutné mít výsledky serologických vyšetření. Sperma je skladováno jeden rok, avšak lze samozřejmě prodloužit i předčasně ukončit.

Více

Na co se nás
často ptáte

Jak dlouho budou skladována naše vajíčka/spermie/embrya?

Zamražená spermie nebo embrya skladujeme standardně 12 měsíců, vajíčka 24 měsíců.  Skladování lze také prodloužit na libovolně dlouhou dobu a to po uhrazení daného poplatku. Rovněž je možné na základě písemné žádosti skladování kdykoliv ukončit. Bližší informace lze získat v Embryologické (tel.č. 532 238 281) a Andrologické laboratoři ( tel.č. 532 238 441) centra nebo na emalu info@cermedbrno.cz