Onkologicky nemocní muži

Zamražení spermií je běžnou metodou, která vede k záchraně plodnosti u mužů v případě, že se potýkají se zdravotními problémy, a chystají se podstoupit léčbu onkologického onemocnění. Po úspěšném ukončení léčby tak mají muži možnost počít vlastní dítě pomocí metod asistované reprodukce.

Jak to chodí při proceduře zamražení spermií u onkologicky nemocných pacientů?

  • Objednejte se v naší Andrologické laboratoři alespoň den předem na čísle 532 238 441.
  • Doneste s sebou vytištěnou a podepsanou žádanku ke kryokonzervaci spermatu od ošetřujícího onkologa, kartičku pojištěnce a občanský průkaz.
  • V den odběru spermatu vám budeme brát krev a testovat na pohlavně přenosné choroby.

Formulář ke stažení:

Žádost o kryoprezervaci spermatu

 

 

Na co se nás
často ptáte

Jak dlouho budou skladovány moje spermie?

Zárodečné buňky lze skladovat metodou kryokonzervace (zmražením). Nejčastější využití má tato metoda před podstoupením protinádorové léčby nebo také v případě, že máte obavy ze s věkem se snižující plodnosti nebo máte rizikové povolání případně provozujete rizikové sporty.

Takto zmražené spermie skladujeme 12 měsíců. Skladování lze dále prodloužit na libovolně dlouhou dobu, a to po uhrazení daného poplatku. Rovněž je možné na základě písemné žádosti skladování kdykoliv ukončit. Bližší informace ke skladování a prodlužování lze získat v  Andrologické laboratoři našeho centra - 532 238 441 nebo na emailu info@cermedbrno.cz