Darujte
život

Přijetí darovaného vajíčka je pro některé ženy jedinou možností, jak si splnit svůj sen o kompletní rodině.
Naše dárkyně jsou neobyčejné ženy, které mají to nejdůležitější poslání - přináší naději a nový život.

Více o darování vajíček

Potřebují vás

Jen díky vám se z některých žen stanou matky a z mužů otcové. Pomáháte párům, u kterých je neplodnost zapříčiněna nedostatečnou kvalitou vajíček ženy. Vaše laskavost dává novou šanci ženám, které podstoupily onkologickou léčbu, trpí endometriózou, nebo jim vaječníky předčasně selhaly.

Staňte se dárkyní

Darování vajíček je rozhodnutí založené na vaší štědrosti a vůli pomáhat druhým. V Cermedu se snažíme, abyste od nás odcházely i vy s pozitivní zkušeností.

Nadstandardní
přístup

Našim dárkyním zabezpečujeme veškerou podporu a péči napříč celým dárcovským procesem. Naši specialisté mají maximálně vstřícný a ohleduplný přístup. Anonymita a diskrétnost jsou u nás samozřejmostí.

Vše o vašem
zdraví

Součástí dárcovského procesu jsou vyšetření, díky kterým se dozvíte podrobné informace o svém reprodukčním zdraví, zdravotním stavu, genetické vybavenosti, krevní skupině, Rh faktoru a pohlavních chorobách.

Finanční
kompenzace

Dárkyně jsou neobyčejné ženy, které si u nás vážíme, proto jim kompenzujeme veškerý čas a náklady spojené s dárcovstvím ve výši až 25 000 Kč.

Dárcovství u nás

Dávat život je ženským posláním. Pro ochranu vašeho zdraví a zdraví dítěte je však nutné splňovat podmínky dárcovství.

Základní podmínky:

  • Věk v rozmezí 18–34 let, dobrý zdravotní stav, minimálně ukončené středoškolské vzdělání.
  • V nejbližší rodině, ani u samotné dárkyně, se nesmí vyskytovat geneticky podmíněné choroby.
  • Dárkyně by měla mít pravidelnou menstruaci a být bez gynekologických chorob.
  • Ženy, které podstupují léčbu psychických poruch a onemocnění nemohou vajíčka darovat.
  • Dárkyně nesmí užívat žádné návykové látky.
  • Anonymní dárkyní nesmí být osoba zbavená způsobilosti k právním úkonům nebo osoba s omezenou způsobilostí k právním úkonům.

“Po několika neúspěšných IVF pokusech jsme to s manželem téměř vzdali. Rozhodli jsme se ale ještě vyzkoušet Cermed a náš sen o kompletní rodině se díky darovaným vajíčkům a profesionálnímu a pečlivému přístupu lékařů na klinice splnil.”

– Anonymní příjemkyně 

Jak funguje dárcovství
v Cermedu?

První krůček

První krůček

Pokud splňujete výše uvedené parametry tak se nám ozvěte telefonicky na čísle 532 238 253 nebo na email info@cermedbrno.cz a domluvíme si informativní schůzku, kde vám podrobně vysvětlíme průběh celého dárcovského procesu.

Konzultace a podpora

Konzultace a podpora

Darování vajíček je důležité a šlechetné rozhodnutí. Až vás náš tým detailně obeznámí s veškerými informacemi a zodpoví vaše otázky, naši konzultanti s vámi projdou etické aspekty a vyslechnou si vaše žádosti či obavy. Až se ujistíme, že jste o všem patřičně informovaná, domluvíme si s vámi termín vyšetření.

Bezpečí je prvořadé

Bezpečí je prvořadé

Vyšetření, stejně jako celý dárcovský proces, probíhá v prostorách našeho centra Cermed, které je součástí Fakultní nemocnice Brno. Zde absolvujete ultrazvukové vyšetření, genetické testování, hormonální vyšetření krve a testy na pohlavně přenosné choroby.

Rodí se naděje

Rodí se naděje

Po posouzení vašeho zdravotního stavu začneme proces stimulace vaječníků a postupně vás šetrně a bezpečně připravíme na odběr vajíček pro budoucí příjemkyně. Veškeré informace o vás i příjemkyni zůstávají naprosto anonymní. Podrobněji vám celý průběh vysvětlíme na vstupní konzultaci.

Na co se nás
často ptáte

Kolikrát mohu darovat?

Darovat vajíčka je možné opakovaně, ale doporučuje se maximálně 6 x za život. Dlouhodobější spolupráci uvítáme.

Kolikrát budu muset centrum navštívit?

Zpravidla je třeba 5 – 6 návštěv během celého procesu darování.

Je dárcovství anonymní?

Ano, darování je v České republice na základě zákona o specifických zdravotních službách 373/2011 Sb. oboustranně anonymní. Dárkyně a příjemkyně neznají svoje jména, ani vzhled a tyhle informace v Cermedu neposkytujeme ani dodatečně. 

Jak probíhá a jak dlouho trvá stimulace vaječníků?

Stimulace obvykle trvá 8-12 dnů. Při stimulaci vaječníků se aplikují léky injekčně pod kůži na břiše. Aplikace je velice jednoduchá a ženy ji zvládají samy. Odběr vajíček se provádí v krátké celkové anestezii.

Je proces dárcovství bolestivý?

V našem centru dbáme na bezpečí celého procesu. Většina dárkyň bolest při dárcovství nepociťuje. Po odběru vajíček může být pocit mírného tlaku v podbřišku nebo lehké bolesti jako při menstruaci.

Budu mít po darování dostatek vajíček, abych mohla mít vlastní děti?

Každá žena má několik stovek tisíc vajíček. Odběr vajíček tedy neovlivní možnost mít vlastní dítě.

Jsou nějaká rizika?

Každý lékařský zákrok má svá rizika, při darování vajíček jsou rizika velmi nízká. V našem centru dbáme především na bezpečnost našich dárkyň. Závažnější komplikací je tzv. hyperstimulační syndrom, který souvisí s nadměrnou reakcí vaječníků na stimulaci. V současné době při použití moderních stimulačních preparátů je toto riziko sníženo na minimum.