Vyšetření muže

Základním vyšetřením u muže je vyšetření spermií tzn. SPERMIOGRAM, tedy stanovení koncentrace, pohybu a správného tvaru spermií. V současné době je dolní limit dle WHO koncentrace spermií 15 milionů/ml, progresivní pohyb spermií 32 % a 4 % normálně utvářených spermií. Před vyšetřením je třeba dodržet 3denní pohlavní abstinenci. Vyšetření je hrazeno ze zdravotního pojištění (nutná je žádanka od lékaře).

Na vyšetření spermiogramu se můžete objednat telefonicky na čísle 532 238 441 (pondělí–pátek 8–15 hod.).

Mezi další dostupná vyšetření u muže patří:

  • kultivační vyšetření spermatu
  • vyšetření hladin hormonů
  • genetické vyšetření
  • urologické vyšetření
  • vyšetření fragmentace DNA spermií

Test na fragmentaci DNA spermií je samostatné vyšetření, které stanoví podíl spermií s neporušenou DNA. Porucha integrity DNA spermií může být způsobena řadou faktorů např. oxidativním stresem nebo prodělanými chorobami. Obecně bývá tato metoda doporučována pacientům se špatnými hodnotami spermiogramu popř. párům kde byly v předchozích cyklech sledovány výše zmiňované anomálie v oplození a vývoji embryí. Na základě výsledků tohoto vyšetření  lze pacientům doporučit metodu oplození vajíček. Vyšetření není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Na vyšetření fragmentace DNA u spermií se můžete objednat telefonicky na čísle 532 238 441 (pondělí–pátek 8–15 hod.).

Pokud toužíte po vlastní rodině a stále se nedaří, neváhejte se na nás obrátit. Rádi s vámi vše probereme na schůzce, třeba i online.

 

Na co se nás
často ptáte

Je nutná žádanka na vyšetření spermiogramu?

Ano, v případě úhrady vyšetření zdravotní pojišťovnou je nutná žádanka od lékaře - gynekolog partnerky, urolog nebo praktický lékař. V případě, že žádanku nemáte je možné vyšetření absolvovat jako samoplátce.

Jak se na vyšetření připravit?

Před vyšetřením je doporučena 3denní pohlavní abstinence. S sebou potřebujete žádanku od lékaře, občanský průkaz a kartičku pojišťence.