Darování
spermií

Přijetí spermatu od dárce je pro mnohé páry jediným způsobem, jak si založit vlastní rodinu. Naši dárci jsou muži, kteří mění životy lidí k lepšímu a dávají možnost poznat radost z rodičovství.

Více o darování spermií

Potřebují vás

Jen díky vám se z některých párů stane kompletní rodina. Pomáháte párům, u kterých je neplodnost zapříčiněna nedostatečnou kvalitou mužských spermií. V Cermedu vám poskytneme zázemí pro dobrý pocit z darování.

Staňte se dárcem

Darování spermatu je rozhodnutí založené na vaší štědrosti a vůli pomáhat druhým. V Cermedu se snažíme, abyste od nás odcházeli i vy s pozitivní zkušeností.

Anonymně
a ohleduplně

Naši specialisté mají maximálně vstřícný a ohleduplný přístup. Anonymita a diskrétnost jsou u nás samozřejmostí.

Vše o vašem
zdraví

Součástí dárcovského procesu jsou vyšetření, díky kterým se dozvíte podrobné informace o svém reprodukčním zdraví, zdravotním stavu, genetické vybavenosti, Rh faktoru, krevní skupině a pohlavních chorobách.

Finanční
kompenzace

Všech našich dárců si vážíme, proto jim nadstandardně kompenzujeme veškerý čas a náklady spojené s dárcovstvím ve výši až 20 000 Kč.

Dárcovství u nás

Darováním spermatu pomůžete vytvořit nový život. Pro ochranu vašeho zdraví a zdraví dítěte je však nutné splňovat podmínky dárcovství.

Základní podmínky:

  • Věk v rozmezí 18–35 let, dobrý zdravotní stav, minimálně ukončené středoškolské vzdělání.
  • Nezbytnou podmínkou pro přijetí je vysoká kvalita spermatu.
  • V nejbližší rodině, ani u samotného dárce, se nesmí vyskytovat geneticky podmíněné choroby.
  • Muži, kteří podstupují léčbu psychických poruch a onemocnění nemohou spermie darovat.
  • Dárce spermií nesmí užívat žádné návykové látky a ani užívat pravidelně alkohol.
  • Anonymní dárce nesmí být osoba zbavená způsobilosti k právním úkonům nebo osoba s omezenou způsobilostí k právním úkonům.

“Přístup lékařů a personálu je naprosto bezkonkurenční. Vůbec jsem si nepřipadal jako číslo v pořadníku. Chovali se ke mně lidsky a diskrétně a ještě jsem domů odcházel s dobrým pocitem, že jsem někomu pomohl.”

– Anonymní dárce

Jak funguje dárcovství
v Cermedu?

První krůček

První krůček

Pokud splňujete výše uvedené parametry tak se nám ozvěte telefonicky na čísle 532 238 441 nebo na email info@cermedbrno.cz a domluvíme si informativní schůzku, kde vám podrobně vysvětlíme průběh celého dárcovského procesu.

Konzultace

Konzultace

Darování spermatu je důležité a velkorysé rozhodnutí. Až vás náš tým detailně obeznámí s veškerými informacemi a zodpoví vaše otázky, domluvíme si s vámi termín vyšetření.

Bezpečí je prvořadé

Bezpečí je prvořadé

Vyšetření, stejně jako celý dárcovský proces, probíhá v prostorách našeho centra Cermed, které je součástí Fakultní nemocnice Brno. Zde absolvujete vyšetření spermiogramu, genetické testování, vyšetření krve, moči a testy na pohlavně přenosné choroby.

Rodí se naděje

Rodí se naděje

Následně vám stanovíme termín darování spermií. Veškeré informace o vás i příjemkyni zůstávají naprosto anonymní. Podrobněji vám celý průběh vysvětlíme na vstupní konzultaci.

Na co se nás
často ptáte

Je dárcovství anonymní?

Ano, darování je v České republice na základě zákona o specifických zdravotních službách 373/2011 Sb. oboustranně anonymní. Dárce ani příjemci neznají svoje jména, ani vzhled a tyhle informace v Cermedu neposkytujeme ani dodatečně. 

Kolikrát mohu darovat?

Průměrně se jedná o 10 - 20 odběrů.