Prevence u zdravého muže

Rutinně používanou metodou, která vede k záchraně plodnosti mužů, je zamražení spermií. Uchování vlastního spermatu pomocí zamražení je vhodné zejména pro muže, kteří se potýkají se zdravotními problémy, či se chystají podstoupit protinádorovou léčbu nebo pro muže, kteří mají obavu ze snižující se plodnosti. Slouží k uchování spermií pro pozdější využití a zachování možnosti početí vlastního dítěte pomocí metod asistované reprodukce.

Zamražené sperma běžně skladujeme po dobu jednoho roku ode dne zamražení. Skladování je možné prodloužit na základě písemné žádosti a zaplacení poplatku. Pokud budete chtít skladování ukončit je to možné na základě písemné žádosti s ověřeným podpisem. V den odběru spermatu vám budeme brát krev a testovat ji na pohlavně přenosné choroby.

Veškeré informace ke kryokonzervaci, skladování a prodlužování skladování zamražených spermií jsou k dispozici v Andrologické laboratoři, tel. 532 238 441.

 

Na co se nás
často ptáte

Jak dlouho budou skladovány moje spermie?

Zárodečné buňky lze skladovat metodou kryokonzervace (zmražením). Nejčastější využití má tato metoda před podstoupením protinádorové léčby nebo také v případě, že máte obavy ze s věkem se snižující plodnosti nebo máte rizikové povolání případně provozujete rizikové sporty.

Takto zmražené spermie skladujeme 12 měsíců. Skladování lze dále prodloužit na libovolně dlouhou dobu, a to po uhrazení daného poplatku. Rovněž je možné na základě písemné žádosti skladování kdykoliv ukončit. Bližší informace ke skladování a prodlužování lze získat v  Andrologické laboratoři našeho centra - 532 238 441.