Vyšetření pomocí spermiogramu

Základním vyšetřením u muže je vyšetření spermií tzn. spermiogram - stanovení koncentrace, pohybu a správného tvaru spermií. V současné době je dolní limit dle WHO koncentrace spermií 15 milionů/ml, progresivní pohyb spermií 32 % a 4 % normálně utvářených spermií. Před vyšetřením je třeba dodržet 3 denní pohlavní abstinenci. 

Mezi další dostupná vyšetření patří:

  • kultivační vyšetření spermatu
  • genetické vyšetření
  • vyšetření hladin hormonů
  • urologické vyšetření
  • vyšetření fragmentace DNA spermií

Test na fragmentaci DNA spermií je samostatné vyšetření, které stanoví podíl spermií s neporušenou DNA. Porucha integrity DNA spermií může být způsobena řadou faktorů např. oxidativním stresem nebo prodělanými chorobami. Obecně bývá tato metoda doporučována pacientům se špatnými hodnotami spermiogramu popř. párům kde byly v předchozích cyklech sledovány výše zmiňované anomálie v oplození a vývoji embryí. Na základě výsledků tohoto vyšetření  lze pacientům doporučit metodu oplození vajíček. Vyšetření není hrazeno ze zdravotního pojištění!

Na vyšetření spermiogramu se můžete objednat telefonicky na tel. 532 238 441 (pondělí–pátek 8–15 hod.).

Pokud toužíte po vlastní rodině a stále se nedaří, neváhejte se na nás obrátit. Rádi s vámi vše probereme na schůzce, třeba i online.