Onkologicky nemocné ženy

Ochrana reprodukce onkologicky nemocných žen

Ochrana reprodukce onkologicky nemocných žen

V našem centru se metodám ochrany reprodukce věnujeme řadu let. Máme spoustu zkušeností s ochranou reprodukčního zdraví u žen, které musí odložit mateřství z důvodu léčby onkologických onemocnění. Vždy proto hledáme cestu, jak buňky uchovat pro pozdější početí vlastního dítěte pomocí metod asistované reprodukce.

Více

Na co se nás
často ptáte

Kam se objednat při podezření na neplodnost?

Pokud se vám nedaří otěhotnět a máte pravidelný pohlavní styk po dobu jednoho roku, je možné, že máte problém v oblasti reprodukčního zdraví. V takovém případě s vámi vaši situaci rádi probereme formou online konzultace, kde se dohodneme na dalším postupu. K objednání využijte našeho rezervačního systému kliknutím SEM.

Jaké jsou příčiny neplodnosti?

Neplodnost páru může být spojena s problémem v oblasti reprodukčního zdraví u ženy nebo u muže, často se jedná o kombinovaný faktor.

Neplodnost u ženy většinou obnáší problémy s dozráváním a uvolňováním vajíček, kvalitou vajíček, endometriózou, srůsty v oblasti vaječníků a vejcovodů. U muže se obvykle jedná o špatný spermiogram, tedy nízký počet nebo špatnou morfologii spermií. 

Neplodnost nejčastěji způsobují: 

- věk, zejména u žen plodnost po 35. roce života klesá,
- hormonální nerovnováha,
- požívání tabákových výrobků, alkoholu nebo drog, 
- nadváha nebo naopak podvýživa, 
- vrozené vývojové vady,
- endometrióza, 
- genetický faktor, 
- a další.

 Příčiny mohou být různé, ale pokud k páru přistupujeme komplexně, dokážeme často tyto problémy vyřešit.

Nechci teď těhotnět, ale chci preventivně vyšetřit.

V Cermedu pracujeme se všemi různými reprodukčními plány a přáními. Pokud aktuálně děti neplánujete, nebo je neplánujete vůbec, ale máte z jakéhokoliv důvodu obavu o své reprodukční zdraví, náš tým se vám rád bude věnovat a vyšetří vás. Rádi se s vámi dohodneme na postupu pomocí online konzultace. K objednání využijte našeho rezervačního systému kliknutím SEM.